15 tipů na nejlepší hororové knihy

Horor je literární žánr, který existuje již po staletí. Hororový žánr je jedinečný tím, že zkoumá temné stránky lidské povahy a noří se do neznáma. Nejlepší hororové knihy jsou ty, které čtenáře nejen vyděsí, ale také v nich zanechají trvalý dojem. V tomto článku se budeme zabývat tipy, jak najít nejlepší hororové knihy, a uvedeme seznam nejlepších moderních hororových knih, které si můžete přečíst.

Tipy pro vyhledání nejlepších hororových knih

Poznejte svůj subžánr: Horor je široký žánr, který zahrnuje několik subžánrů, včetně nadpřirozeného hororu, psychologického hororu a kosmického hororu. Každý subžánr má své jedinečné vlastnosti a přitažlivost. Znalost preferovaného subžánru vám pomůže zúžit hledání nejlepších hororových knih.

Podívejte se na doporučení: Fanoušci hororu jsou do svého žánru zapálení a vždy jsou ochotni doporučit dobré knihy ostatním fanouškům. Hledejte doporučení u přátel, rodiny a v online komunitách, jako je r/horrorlit na Redditu, Goodreads a blogy o hororových knihách.

Přečtěte si recenze: Než si koupíte hororovou knihu, přečtěte si recenze od ostatních čtenářů. Recenze vám mohou poskytnout informace o ději, stylu psaní a faktoru děsivosti knihy. Výborným zdrojem recenzí jsou portály Goodreads a Amazon.

Podívejte se na další autorova díla: Pokud se vám hororová kniha líbí, podívejte se na další autorova díla. Mnoho autorů hororů má specifický styl nebo téma, které se prolíná jejich knihami, a možná zjistíte, že se vám líbí několik jejich děl.

Zvažte prostředí: Prostředí hororové knihy může výrazně zvýšit faktor děsivosti. Hledejte knihy odehrávající se na strašidelných místech, jako jsou strašidelné domy, opuštěné azylové domy nebo osamělé chaty v lesích.

Nesuďte knihu podle obalu: Obálka knihy sice může být poutavá, ale nemusí nutně odrážet kvalitu knihy. Některé z nejlepších hororových knih mají nevýrazné obálky, takže se nenechte odradit méně než hvězdnou obálkou.

Nejlepší moderní hororové knihy

1. "Chata na konci světa" od Paula Tremblaye

Tento psychologický horor vypráví o rodině na dovolené v odlehlé chatě, kterou terorizuje skupina cizinců, kteří tvrdí, že nastane konec světa.

2. "Mexická gotika" od Silvie Moreno-Garcia

Tento gotický hororový román se odehrává v 50. letech 20. století v Mexiku a vypráví o mladé ženě, která se vydává na odlehlé sídlo, aby zkontrolovala svého bratrance, který se přiženil do bohaté a záhadné rodiny.

3. "Průvodce jižanského knižního klubu po zabíjení upírů" od Gradyho Hendrixe

Tento hororově komediální román sleduje skupinu žen v domácnosti v Charlestonu 90. let, které se musí spojit, aby se ubránily pohlednému cizinci, který je možná upír.

4. "Jediní dobří indiáni" od Stephena Grahama Jonese

Tento nadpřirozený hororový román vypráví o čtyřech indiánských mužích, které pronásleduje pomstychtivá bytost z jejich minulosti.

5. "Hlad" od Almy Katsu

Tento historický horor se odehrává v roce 1846 a sleduje skupinu pionýrů putujících po Oregonské stezce, které sužují nadpřirozené jevy a smrtelná nemoc.

6. "Rybář" od Johna Langana

Tento kosmický horor vypráví o dvou vdovcích, kteří jsou posedlí rybařením a nechtěně odhalí lovecraftovský horor, který ohrožuje jejich životy i zdravý rozum.

7. "Ruiny" od Scotta Smithe

Tento hororový survival román sleduje skupinu turistů, kteří uvíznou na starobylé mayské zřícenině a jsou pronásledováni zlovolnou silou.

8. "Bird Box" od Joshe Malermana

Tento postapokalyptický hororový román sleduje matku a její dvě děti, které se musí orientovat ve světě, v němž zrak dohání lidi k šílenství a smrti.

9. "Ples ad of Black Tom" od Victora LaValle

Tato lovecraftovská hororová novela je převyprávěním klasické povídky "The Horror at Red Hook" z pohledu černocha žijícího ve 20. letech 20. století v New Yorku.

10. "NOS4A2" od Joe Hilla

Tento nadpřirozený hororový román vypráví o ženě s jedinečnou schopností cestovat časem a prostorem, která se musí postavit mocnému a zlému muži, jenž unáší děti a bere je do své zvrácené vánoční země.

11. "Hlava plná duchů" od Paula Tremblaye

Tento psychologický horor sleduje rodinu, která se snaží vypořádat se zjevnou posedlostí své dospívající dcery démonickou silou, zatímco televizní štáb reality show vše zachycuje.

12. "Rituál" od Adama Nevilla

Tento survival horor sleduje skupinu turistů ztracených v divočině, kteří narazí na starobylé a děsivé rituální místo.

13. "Horrorstor" od Gradyho Hendrixe

Tento hororově komediální román se odehrává v superobchodě s nábytkem, který je pronásledován duchy své minulosti, což vede k veselému a děsivému příběhu.

14. "My Best Friend's Exorcism" by Grady Hendrix

Tento hororový komediální román sleduje dospívající dívku, která se v 80. letech 20. století snaží zachránit svou nejlepší kamarádku před posedlostí démonem.

15. "The Shining Girls" od Lauren Beukesové

Tento nadpřirozený hororový román sleduje sériového vraha, který cestuje časem a zaměřuje se na dívky se zářnou budoucností, dokud jedna z jeho obětí nepřežije a nesnaží se pomstít.

Hororové představují skvělý způsob, jak zažít strach, a přitom být v bezpečí. Řídíte-li se výše uvedenými tipy, můžete najít ty nejlepší hororové knihy, které ve vás zanechají strach a uspokojení. Výše uvedené moderní hororové knihy nabízejí celou řadu subžánrů a stylů, což zaručuje, že si v nich každý fanoušek hororu najde to své. Takže zhasněte světla, vezměte si deku a připravte se na strach!

Publikováno: 06. 03. 2023

Kategorie: Fantasy, scifi, horory

Autor: Kamila Straková