Srdceboly

Kniha od Simony Monyové Srdceboly vyšla v roce 2011 v nakladatelství Mony a má 128 stran. Na přední straně knihy uvidíte barevnou fotografii jedné poloviny tváře pěkně nalíčené ženy, které ukápne jedna velká slza perleťové barvy.
Stručný popis knihy
Kniha Srdceboly je silný příběh o manželství, který začíná s velkým nadšením a vervou. Takový entuziasmus však nevydrží dlouho a manželství končí velkým krachem a ztroskotáním. Kniha Simony Monyové je příběh nabitý velkými emocemi a vášněmi. Je to rovněž příběh, který je plný nezralé touhy, intrik, žárlivosti a sexu. Ke slovu také přijde panika ze stárnutí, ale rovněž lži a osobní pomstychtivost. Je to příběh ze života, který je zcela reálný a zakládá se na pravdivé skutečnosti. Knihu lze zařadit mezi společenské romány, která bude mít především ohlas všude tam, kde si ženy v manželství prošly podobnými zkušenostmi.
     
Zhodnocení knihy
Knížka Srdceboly se dá v podstatě přečíst za jeden večer, takže jde o knížku velmi čtivou. Není to však žádné uklidňují nebo povzbudivé čtení. Kniha je smutná a mezi řádky opravdu cítíte nekonečné zoufalství z nešťastného manželství. Pokud tedy knihu Srdceboly začnete číst, připravte se na to, že její hlavní hrdinka si projde velmi nepovedeným manželstvím. Kniha může vyznít ještě emotivněji, když si uvědomíme, že mnohé statě z knihy jsou do jisté míry autobiografické poznámky autorky románu.
Knížka zaujme především ženské publikum, neboť je primárně určena všech ženám, které řeší partnerské vztahy. Knihu si však může přečíst i mužské publikum, neboť může mnohým pánům poodhalit citový svět žen. Jedná se o knížku z reálného života, takže svým silným příběhem může někoho velmi zaujmout nebo naopak někoho zase odradit. Kdo má však rád silné a poutavé příběhy bez příkras, ten bude s touto knihou velice spokojen.

Publikováno: 03. 12. 2012

Kategorie: Beletrie

Autor: Kamila Straková