Čím se v zimě efektivně zahřát?

Jakmile léto skončí a udeří zima, je potřeba začít řešit problémy spojené s vytápěním domácnosti. Právě nízké zimní teploty dělají starosti spoustě z nás. Jak se účinně ohřát? Na to existuje jednoduchá odpověď. Nabízí se široká škála možností. Avšak mnozí mají své způsoby, jak v zimě efektivně vytápět. Ať už topíte dřevem, uhlím, elektřinou nebo plynem, máme pro vás další alternativu. A tou je vytápění pomocí ohřívače vzduchu, konkrétně mobilního topidla. Pokud uvažujete nad jeho pořízením, máme pro vás pár rad, které jistě oceníte. Jaké zvolit topidlo? Jaká je cena topidel? Popřípadě jestli bude vyhovovat vašim potřebám. To vše vám prozradíme v následujícím článku.

Vytápění pomocí elektrických přímotopů

Účinný a spolehlivý způsob, jak vytopit domácnost, je nákup elektrického topidla. Disponují spirálkou, která se stará o efektivní topení, a ventilátor, který teplo rozvíří do okolního prostředí. Výhodou je jejich jednoduchost v ovládání, protože se během provozu o ně nemusíte starat. Stačí jen zapojit do elektřiny a vychutnat si příjemnou teplotu. Vytápění prostřednictvím elektrického topidla, vychází přibližně na 10 korun za hodinu, takže finanční problémy vám rozhodně dělat nebudou. Protože elektrické přímotopy nevylučují do prostoru žádné spaliny, není třeba řešit problémy ohledně odvětrávání. Tip: Vytápět zvládnou i klimatizace. Dokonce i některé mobilní.

Proč tedy zvolit zrovna mobilní topidlo?

Samozřejmě nabízí se daleko více možností, jako je použití radiátorů, klimatizací, krbů, avšak pořizovací náklady mobilního topidla jsou daleko nižší než například oproti kotli. Nevíte kde ho pořídit? S výběrem toho správného tak, aby vyhovovalo vašim požadavkům, vám spolehlivě pomůžou výrobci topidel Master. A jen tak mimochodem - nepřítelem tepelné pohody není jen nízká teplota, ale také vlhkost. Naštěstí nejde o nic, co by nevyřešil vhodně zvolený vysoušeč vzduchu.

Publikováno: 08. 08. 2021

Kategorie: Tipy

Autor: Kamila Straková